چاپ        ارسال به دوست

در بيمه ما در كمتر از 4 ساعت خسارت پرداخت مي شودبه گزارش روابط عمومي بيمه ما، وحيد وثوق مدير امور مالي اين شركت گفت: مراحل پرداخت خسارت در قبل به گونه اي بود كه بعضا بیمه گذاران را دچار مشكلاتي مي كرد و امكان سوء استفاده هايي را فراهم مي ساخت اما در طرح "پرداخت ويژه" كه طي تفاهم نامه اي با بانك ملت انجام گرفته است بلافاصله پس از صدور حواله خسارت، قابليت تسويه حساب به وجود مي آيد و طي آن بیمه گذار مي تواند با مراجعه به بانك ، خسارت خود را وصول نمايد.از سوي ديگر پس از ارسال اطلاعات به بانك، پيامكي به بیمه گذار ارسال  مي شود كه مي تواند با اوراق هويتي و با مراجعه به هر شعبه بانك ملت مبلغ مورد نظر را وصول كند.
از ديگر مزيت هاي شاخص  طرح "پرداخت ويژه" ايمني و جلوگيري از سوء استفاده احتمالي و عملكرد سريع در عمليات مشترك بيمه اي و بانكي و پايين بودن هزينه هاست. بطوريكه شعبه ها و نمايندگي ها و باجه هاي بيمه "ما" در اقصي نقاط كشور با ارائه حواله مي توانند در كمتر از 4  ساعت پرداخت هاي بیمه گذاران را به پايان برسانند. البته كنترل هاي داخلي براي اجراي قانون مبارزه با پولشويي نيز رعايت مي شود تا سوء استفاده هاي احتمالي به حداقل برسد به اين ترتيب كه به دليل پرداخت از طريق سيستم بانكي و شناسايي هويت افراد امكان تخلف به حداقل مي رسد.
وثوق گفت: از ديگر مزيت هاي اين طرح آن است كه چنانچه بیمه گذار ، اينترنت بانك ملت را در اختيار داشته باشد مي تواند با مراجعه به سايت شخصي دريافت وجه را انجام داده  و از تردد و معطلي در شعب بانك خودداري كند.
مدير مالي بيمه "ما" افزود: سرعت عمل و جلوگيري از صرف  وقت نيروي انساني ، محصول پياده سازي و اجراي طرح " ويژه پرداخت"  است به طور مثال اين طرح جلوگيري مي كند از مراحل صدور چك، معطلي در امضاها و معطلي وصول .همچنين تمركز پرداخت نيز از ديگر مزاياي طرح است كه  طي آن در يك بانك مجازي و از طريق ستاد انجام مي شود.در اين بخش سه هدف دنبال خواهد شد. اول: سرعت در پرداخت،دوم: دسترسي شعب و تمركز در پرداخت ها كه موجب حداكثر بهره برداري از منابع  مالي خواهد شد و در نهايت منتفع شدن سهامدار و بیمه گذار خواهد بود.


١١:٣١ - 1395/04/06    /    شماره : ٢٢٠٣    /    تعداد نمایش : ١٢٥٢خروج
access deny